banner331

banner319

Şiir okuma yarışması Gümüşhane il finali

Diyanet İşleri Başkanlığınca 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla ülke genelinde lise öğrencilerine yönelik düzenlenen şiir okuma yarışmasının Gümüşhane il finali yapıldı.

Gümüşhane Müftülüğü 29.03.2019, 11:26
Şiir okuma yarışması Gümüşhane il finali
© Diyanet Haber

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmaya, ilçelerde ve merkezde yapılan elemelerde birinci olarak il finaline kalan 6 öğrenci katıldı.

Öğrenciler, Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiirini en güzel şekilde okuyabilmek için tek tek sahneye çıktı.

Gümüşhane İl Müftüsü Osman Ayas başkanlığında oluşturulan komisyonun değerlendirmesi sonucunda Kelkit Abdulhamithan Anadolu İmam Hatip Lisesinden Şeyda Yiğit birinci, Şiran Fen Lisesinden Yakup Yavuz ikinci, Gümüşhane Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Asiye Turgut ise üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrenciler ödüllendirilirken, yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmanın sonuçlarının ilan edilmesinin ardından, Gümüşhane Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan koro, ilahiler seslendirdi.

Osmangazi Camii İmam Hatibi Âlim Bayır’ın seslendirdiği “Çanakkale ve Yemen Türküsü” ise katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Programa Gümüşhane İl Müftüsü Osman Ayas, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)