Giresun'da etkisini artıran sağanak dolayısıyla yamaçlardan sürüklenen birikintiler, Duroğlu belde merkezinde hasara neden oldu.

Giresun İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç, şiddetli yağışların oluşturduğu sel ve su baskınları neticesinde hasar gören camilerde incelemelerde bulundu.

20230624SELGRS02

Duroğlu Beldesi Abdullah Efendi Camii ve Ülper Köyü Camii’nde hasar tespit çalışmalarına katılan İl Müftü Yardımcısı Genç, din görevlilerinden bilgi alarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Gerekli tedbirlerin alınması noktasında hızlı bir çalışma yürüttüklerini belirten Genç, "Yağışlar sonucu hasar gören camilerimizde ibadetlerin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için büyük bir özveriyle çalışmaktayız. Güvenlik açısından gerekli inceleme ve denetimleri yaptık. Bu süreçte birlik ve beraberlik içinde hareket etmek, moral ve motivasyonumuzu yüksek tutmak büyük önem taşımaktadır. Yağışların olumsuz etkilerine maruz kalan vatandaşlarımıza sabır, metanet ve güç diliyorum. İnşallah devlet millet el ele bu süreci atlatacağız. Bölgede yaşayan tüm kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yüce Allah yar ve yardımcıları olsun." dedi.

20230624SELGRS03

20230624SELGRS04

Editör: Giresun Müftülüğü