banner261

banner250

Dereceye giren din görevlileri ödüllendirildi

Giresun Espiye Kaymakamı Taner Tengir, "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren din görevlilerini "Başarı Belgesi" ile ödüllendirdi.

Giresun Müftülüğü 01.10.2021, 17:01
Dereceye giren din görevlileri ödüllendirildi
© DİHA

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenlendi.

"Ezanı Güzel Okuma", "Hutbe Yazma", "Şiir" ve "Proje" yarışmalarında dereceye giren din görevlileri, Espiye Kaymakamı Taner Tengir tarafından "Başarı Belgesi" ile taltif edildi.

- Camiler manevi sığınaklarımızdır

Kaymakamlık makamında düzenlenen ödül töreninde konuşan Kaymakam Tengir, "Camiler; omuz omuza saf tuttuğumuz, birlik ve beraberliğimizi ve kardeşlik duygularımızı güçlendirdiğimiz yerlerdir. Camiler, gerçek huzuru bulduğumuz manevi sığınaklarımızdır. Camiler, vatan sevgisi ve milli bütünlüğün telkin edildiği, şehitlik ve gazilik ruhunun beslendiği, çalışma azminin, güzel ahlakın işlendiği, dini ve milli değerlerimizin öğretildiği yerlerdir." dedi.

"Camiler ve Din Görevlileri Haftası" kapsamında gerçekleştirilecek programlar hakkında bilgilendirmede bulunan İlçe Müftüsü Yavuz Koçak ise Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl bir temanın ön plana çıkarıldığını, bu yılki temanın ise "Cami, Din Görevlileri ve Vefa" olarak belirlendiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Kaymakam Tengir, yarışmalarda dereceye giren din görevlilerine belgelerini takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Mevlut 2 ay önce
Camiler ve görevlileri haftasında isterdim ki nbütün muftulukler Görevlileri bu böyle onure edenbilse