banner250

banner246

Camiler çocuk sesleriyle şenlendi

Giresun-Espiye ilçesine bağlı mahalle ve köylerde 2019 Yılı Yaz Kur'an Kursları; "Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur'an Olsun" sloganıyla 17 Haziran Pazartesi günü başladı.

Giresun Müftülüğü 24.06.2019, 09:55
Camiler çocuk sesleriyle şenlendi

İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl "Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur'an Olsun" sloganıyla tüm öğrencileri camilere davet etti.

Müftü Koçak, "17 Haziran Pazartesi günü itibarıyla cami ve Kur’an kurslarımızda çiçek açtı. Her biriniz birer çiçeksiniz. Sizi kurslarımıza gönderen anne ve babalarınıza teşekkür ediyorum. Sizler burada Kur’an-ı Kerim'i, dini bilgileri, ibadeti ve ahlaki kuralları öğrenmenin yanı sıra bir de eğleneceksiniz. İyiliğe anahtar, kötülüğe kilit olacaksınız. Öğreneceğiniz Kur’an’a göre ahlakınızı şekillendireceksiniz. Ayrıca sizden isteğim burada öğrendiklerinizi hayatınız boyunca yerine getirmenizdir.” şeklinde konuştu.

Koçak, “Çocuklarımızı Kur’an'la buluşturalım. Çocuklarımızı yaz kurslarına mutlaka gönderelim. Kur'an-ı Kerim ile temel dini bilgileri sahih kaynaklardan Yaz Kur'an Kurslarında öğrencilerimize kurs süresince verelim. Halkımızdan yaz kurslarına duyarlılık bekliyoruz. Yaz kurslarında öğrencilerimize güler yüzle, gezilerle, yarışmayla, sportif aktivite ile daha cazip hale getirerek, çocuklarımızı Yaz Kur'an Kurslarında eğitmek istiyoruz.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)