banner250

banner255

İyilik yüklü tırlar dualarla uğurlandı

Gaziantep İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Gaziantep Şubesi iş birliğinde temin edilen gıda ve insani yardım malzemelerini taşıyan 5 tır, düzenlenen törenle İdlib’e uğurlandı.

Gaziantep Müftülüğü 24.02.2021, 00:22
İyilik yüklü tırlar dualarla uğurlandı
© Diyanet Haber

Gaziantep Valiliği himayesinde Gaziantep İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Gaziantep Şubesi iş birliğinde, "Yolun İyilik Olsun" sloganıyla İdlibli ihtiyaç sahibi aileler için yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında hayırseverlerin desteğiyle 5 tır dolusu gıda ve insani yardım malzemesi toplandı.

Hayırseverlerin desteğiyle temin edilen yardım malzemelerini taşıyan tırlar, Şahinbey Çakmak Mahallesi Otobüs Turları Alanı’nda düzenlenen törenle Suriye’ye uğurlandı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, "Kışın gelmesiyle birlikte kamplarda yaşam daha da zor hale geldi. Ama bugün içimizi ısıtacak hayırlı bir iş için bir araya geldik. İnşallah dualarla tırlarımızı güvenli bölgelerdeki mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştıracağız. Yıllardır Suriyeli komşularına kucak açan, mülteciye sığınak, muhacire ensar olan milletimiz her türlü takdiri hak ediyor. Bu milletin bir ferdi olmaktan gurur ve iftihar duyuyoruz." dedi.

Müftü Hazırlar, kampanyaya destek veren din görevlilerine ve hayırseverlere teşekkür etti.

Törene Gaziantep Valisi Davut Gül, din görevlileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
is.hak 6 ay önce
Emeği geçenlerden Cenabı Allah razı olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?