banner261

banner250

Sütlüce Orta Camii Kur’an Kursu dualarla açıldı

Eskişehir Tepebaşı İlçe Müftülüğünce yapımı tamamlanan Sütlüce Orta Camii Kur’an Kursu dualarla hizmete açıldı.

Eskişehir Müftülüğü 14.10.2021, 13:25
Sütlüce Orta Camii Kur’an Kursu dualarla açıldı
© DİHA

Tepebaşı İlçe Müftülüğünce yapımı tamamlanan ve 4-6 Yaş Grubu öğrencilerin eğitim göreceği Sütlüce Orta Camii Kur’an Kursu için açılış töreni düzenlendi.

Kur’an’ı-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan İl Müftüsü Bekir Gerek, “Kur’an kursları ve camilerimiz bizim hayat merkezimizdir. Biz Kur’an kurslarının her birini Suffe Ashabının yapmış olduğu hizmeti hatırlayarak anarız. Bir tarafta camilerimizle ibadet yaparken, diğer tarafta Allah’ın kelamı Kur'an'ı ve dini ilimleri tahsil ederiz. Yetişkinlere yönelik ihtiyaç odaklı, 4-6 yaş grubu sınıflarımız ile çocuklara yönelik ve hafızlık yapmak isteyen öğrencilerimize yönelik tam teçhizatlı eğitim ortamları ile donanmış Kur'an kursları inşa etmekteyiz. Zira bu Kur'an kursları bizim sadaka-i cariyelerimizdir. İlim ve hikmetin öğretildiği, bizlere dua edecek neslin yetiştiği yerlerdir. Dolayısıyla bu müesseseleri yapanlar, buraya yardım edenler, hizmet edenler ve Kur'an'ı öğretenler Allah katında hayırlı olarak nitelenenlerdir. Bu vesile ile bu Kur'an kursunun yapımında fikriyattan icraata kadar, başta İlçe Müftümüz olmak üzere emeği geçen tüm hocalarımızı, tüm mahalle sakinlerini ve tüm hayır sahiplerini gönülden kutluyorum. Allah sizlerden razı olsun ve bu hayırlı hizmetiniz kaim ve daim olsun İnşallah.’’ dedi.

İlçe Müftüsü Gafur Yıldırım ise yaptığı konuşmada Kur’an kursu hakkında bilgi vererek katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile “Sütlüce Orta Camii Kur’an Kursu” hizmete açıldı.

Açılışa, İl Müftüsü Bekir Gerek, İl Müftü yardımcısı Fatma Adsoy, Tepebaşı İlçe Müftüsü Gafur Yıldırım, din görevlileri, Kur’an Kursu öğreticileri ve öğrencileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)