banner250

Kumbaralarıyla arkadaşlarına 'sıcak bir yuva' oldular

Eskişehir Odunpazarı İlçe Müftülüğüne bağlı Vişnelik Camii 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları İdlibli kardeşleri için inşa edilen İyilik Konutları'na bağışladılar.

Eskişehir Müftülüğü 12.03.2021, 15:44
Kumbaralarıyla arkadaşlarına 'sıcak bir yuva' oldular
© Diyanet Haber

Suriye’de iç savaşın başladığı 2011 yılından beri mağdur ve mazlumlara gıdadan barınmaya, giysiden sağlık hizmetine, eğitimden dini faaliyetleri destekleme hizmetine kadar her alanda aralıksız destek veren Türkiye Diyanet Vakfı, "Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" temasıyla bölgede "İyilik Konutları" inşa ediyor. 

İl ve ilçe müftülükleri, düzenledikleri yardım kampanyaları ile İyilik Konutları'na destek oluyor.

Bu kapsamda Odunpazarı İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları İyilik Konutları’na bağışladılar.

4-6 yaş gurubu Kur'an kursu öğrencileri, kampanyaya destek olmak için kumbaralarını Kur’an Kursu Öğreticisi Hatice Gerek öncülüğünde TDV Eskişehir Şubesine teslim ettiler. 

Minik öğrencilerin bağışlarını TDV adına kabul eden TDV Eskişehir Şube Başkanı ve İl Müftüsü Bekir Gerek; öğrencilere, velilerine ve Kur'an kursu hocalarına teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?