banner203

banner250

“Kardeş Şehir” müftüleri Eskişehir’de buluştu

“Kardeş Şehir” projesi kapsamında Eskişehir Müftülüğünün misafiri olan Ankara, Bilecik, Afyonkarahisar ve Kütahya müftüleri, ilde bir dizi vaaz ve irşat hizmetine katıldılar.

Eskişehir Müftülüğü 29.05.2019, 10:15
“Kardeş Şehir” müftüleri Eskişehir’de buluştu
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “2019 Yılı Ramazan Ayı Kardeş Şehir Projesi” kapsamında, Eskişehir Müftülüğü Ankara, Bilecik, Afyonkarahisar ve Kütahya müftülerini ağırladı.

Ramazan ayında ülke genelinde yürütülen vaaz ve irşat hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yerine getirilmesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan “Kardeş Şehir” projesi kapsamında Eskişehir’de bulunan Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş, Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu ve Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, ilde bir dizi vaaz ve irşat hizmetinde bulundular.

İl Müftüsü Bekir Gerek’in davetlisi olarak Eskişehir’de bulunan “Kardeş Şehir” müftüleri, İl Müftülüğünce Anadolu Üniversitesinde kurulan “İyilik Sofrası”na konuk olarak öğrencilerle birlikte iftar yaptılar.

İftar programında gençlerle tanışarak sohbet eden İl Müftüleri, iftarın ardından çeşitli camilerde teravih namazı öncesinde cemaate hitap ettiler.

Bu kapsamda Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu Anadolu Üniversitesi İlahiyat Camii’nde,  Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş Mahmut Sami Ramazanoğlu Camii’nde, Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu Ziyapaşa Camii’nde, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ise Reşadiye Camii’nde teravih namazı öncesinde vaazunasihatte bulundular.

“Kardeş Şehir” müftüleri, Eskişehirlilerin göstermiş olduğu ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirerek ev sahipliğinden dolayı İl Müftüsü Bekir Gerek’e teşekkür ettiler.

İl Müftüsü Bekir Gerek ise “Kardeş Şehir” müftülerine teşekkür ederek gelecek yıllarda da aynı şekilde programların devam etmesi temennisinde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?