banner250

banner203

Evliliğe İlk Adım Semineri

Eskişehir İl Müftülüğü yeni evlenen ve evlenecek olan çiftlere yönelik “Evliliğe İlk Adım Seminerleri” başlattı.

Eskişehir Müftülüğü 25.10.2019, 21:52
Evliliğe İlk Adım Semineri
© Diyanet Haber

Eskişehir İl Müftülüğünce yeni evlenen ve düğün hazırlıkları yapan çiftlere yönelik Evliliğe İlk Adım Seminerleri” başlatıldı.

“Ailenin sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması amacıyla” İl Müftülüğünce düzenlenen seminerlerde yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur’an ve sünnet ışığında bilgi verilecek.

“Evliliğe İlk Adım Seminerleri”nin açılışında konuşan İl Müftüsü Bekir Gerek, “Diyanet İşleri Başkanlığı ve müftülükler olarak ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda topluma dini ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik edildiğini, bu kapsamda aile kurulurken sağlam temeller üzerin inşa edilmesi, güçlendirilmesi ve devamının sağlanması için çalışmalar yapıldığını” kaydetti.

Yeryüzünün en köklü kurumunun aile olduğunu vurgulayan Müftü Gerek, “bu seminerlerin huzurlu aile, güçlü toplum ve güvenli gelecek adına önemli olduğunun” altını çizdi.

“Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O'nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır.” ayet-i kerimesine işaret ederek ailenin önemine değinen Gerek, “evliliğin cennete kadar uzanan bir birliktelik” olduğunu belirtti.

İl Müftülüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen seminere İl Müftüsü Bekir Gerek ve İl Müftü Yardımcısı Fatma Adsoy ile vaizler ve 15 çift katıldı.

Haftada iki gün düzenlenecek seminerler dört hafta boyunca devam edecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?