banner250

banner203

Eskişehir’de 15 Temmuz coşkusu yaşandı

Eskişehir İl Müftülüğüne bağlı cami ve Kur’an Kurslarında açılan Yaz Dönemi Kur’an Kursu öğrencileri 15 Temmuz Destanını andı.

Eskişehir Müftülüğü 14.07.2021, 18:01
Eskişehir’de 15 Temmuz coşkusu yaşandı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın genelgesi çerçevesinde Yaz Kur’an Kurslarında 15 Temmuz etkinlikleri düzenleniyor.

Eskişehir İl Müftülüğünce Yaz Kur’an Kursları’nda düzenlenen etkinlikte öğrenciler, 15 Temmuz Destanını andı.

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi ruhunu canlı tutmak amacıyla düzenlenen programlarda öğrenciler tarafından Kur’an’ı Kerim okundu, ilahi ve ezgiler söylendi.

- Unutmadık, unutmayacağız

“Şahidiz: Şanlı Direnişe” temasıyla gerçekleştirilen programda konuşan İl Müftüsü Bekir Gerek, "Şehitlik Peygamberlikten sonra en yüce makamdır. Bu toprakları biz bin yıldan fazla şehit kanlarıyla sulayarak vatan edindik ve şehitler vererek kıyamete kadar vatan edinmeye devam edeceğiz. Bu millet açık ve gizli düşmanlarının pek çok taarruzuna maruz kaldı. Yakın tarihimizde ülkemizi istila etmek üzere Çanakkale’yi geçmek istediler. Ancak vatansever ve imanlı milletimiz, kahraman ordumuz buna müsaade etmedi. Çanakkale geçilmez dedirtti. Daha sonra yurdumuzu istila eden düşmanlarımızı vatan topraklarından söküp attı. En büyük ihaneti ise 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadı. FETÖ, yabancı örgütlerin maşası olarak bayrağımızı, ezanımızı, devletimizi, milletimizi hain darbe girişimiyle teslim almak, bölüp parçalamak istedi. Ancak Rabbim buna müsaade etmedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, milletimizin feraseti, hocalarımızın minareden okudukları salalarla milletimizin gönlüne yerleştirdikleri cesaret sayesinde hain darbe girişimi başarılı olamadı. Bu sefer milletimiz Türkiye geçilemez dedi. Bu hain darbe girişimine karşı milletimizin devletine vatanına olan sadakatine, düşmana karşı olan cesaretine şahit olduk. Unutmadık, unutmayacağız." dedi.

Program, öğrenciler tarafından 15 Temmuz şehitleri için okunan Hatm-i Şeriflerin duasının yapılması ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?