banner258

banner250

Eskişehir Müftüsü din görelileriyle buluştu

Eskişehir Sivrihisar’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlenen “Din Hizmetine Adanmış Ömürler” konulu konferansa İl Müftüsü Bekir Gerek konuşmacı olarak katıldı

Eskişehir Müftülüğü 09.10.2018, 17:59
Eskişehir Müftüsü din görelileriyle buluştu
© Diyanet Haber

Eskişehir Sivrihisar ve Günyüzü müftülükleri “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında bir program düzenledi. Programa İl Müftüsü Bekir Gerek, ilçe müftüleri ve din görevlileri katıldı.

Programda din görevlilerine hitap eden İl Müftüsü Bekir Gerek; bu seneki “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” teması altında tüm din görevlileri için örnek olacak, ömrünü din hizmetine adayan din adamlarının hayat hikâyelerinden kesitler aktardı.

Geçmişten günümüze kadar cami ve din hizmetlerinin yürütülmesinde gösterilen fedakârlık ve zorluklardan bahseden Müftü Bekir Gerek, bayrağın teslim alındığı şekliyle gelecek nesillere ulaştırılmasının önemine işaret etti ve yaşantılarıyla bugün bile adından söz ettiren önemli şahsiyetlerin hayatlarının örnek alınmasını tavsiye etti.

Müftü Gerek, din görevlisinin gelişen dünya şartlarına ve teknolojiye göre kendini geliştirmesinin de önemini vurguladı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?