banner250

banner246

Eskişehir'den Kardeşliğe Köprü

Eskişehir İl Müftülüğü, 2018 Yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısı düzenledi

Eskişehir Müftülüğü 02.08.2018, 17:01
Eskişehir'den Kardeşliğe Köprü
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının 1993 yılından bu yana ortaklaşa yürüttüğü ve dünyanın dört bir yanında usulüne uygun olarak kurban kesimi yapılıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan "Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı’nın "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" temalı 2018 yılı bilgilendirme toplantısı Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda, Vali Yardımcısı Akın Ağca, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri, Vaizler, Cami Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

Kur’an tilaveti ile başlayan program, Diyanet İşleri Başkanlığının ve Türkiye Diyanet Vakfının Vekâlet yoluyla kurban hakkındaki sinevizyonları ile devam etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Ramazan Dağlı’nın konuşmacı olarak katıldığı bilgilendirme toplantısının açış ve selamlama konuşmasını yapan Eskişehir İl Müftü Vekili Ziya Albayrak, Vekâlet yoluyla kesilen kurbanlar hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı. Konuşmasının sonunda Albayrak: “Toplantının ve Kurban ibadetinin hayırlara vesile olmasını, gönül coğrafyamızdaki Müslüman kardeşlerimizle aramızda sevgi, muhabbet ve kardeşliğin tesisine vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ederiz” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Ramazan Dağlı ise Vekâletle Kurban Organizasyonu hakkında personele tanıtım, teşvik ve bilgilendirme konuşması yaptı. “Her konuda olduğu gibi vekâletle kurban kesimi konusunda da gereken gayreti göstereceğinize gönülden inanıyoruz” dedi ve katılımlarından dolayı tüm din görevlilerine teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?