banner243

banner239

Diyanet Evi öğrencilerinden Afrika’ya ‘Bir Damla Hayat’

Eskişehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İrfan Kulübü iş birliğinde, Eskişehir Diyanet Öğrenci Evi’nde kalan üniversite öğrencilerinin katkılarıyla, Türkiye Diyanet Vakfının “Dünya’ya bir Damla Hayat” isimli su kuyusu projesine destek olmak amacıyla hayır kermesi düzenlendi.

Eskişehir Müftülüğü 10.12.2019, 10:56
Diyanet Evi öğrencilerinden Afrika’ya ‘Bir Damla Hayat’
© Diyanet Haber

Eskişehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İrfan Kulübübirliğinde, Eskişehir Diyanet Öğrenci Evi’nde kalan üniversite öğrencilerinin katkılarıyla, Türkiye Diyanet Vakfının “Dünya’ya bir Damla Hayat” isimli su kuyusu projesine destek olmak amacıyla hayır kermesi düzenlendi.

Üniversite öğrencileri ile aileleri tarafından hazırlanan ikramların yer aldığı kermes, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi kampüsünde kuruldu.

Kermese kitapları ile katkıda bulunan öğrenciler de vardı.

Üniversitede bir farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan kermesi ziyaret eden, akademisyenler ve öğrencilerle vatandaşlar, ürünleri satın alarak destekte bulundular.

Kermesten elde edilen gelir, su kuyusu için TDV Eskişehir Şubesi’ne teslim edildi.

Duyarlılıklarından dolayı üniversiteli gençleri tebrik eden İl Müftüsü ve TDV Eskişehir Şubesi Başkanı Bekir Gerek, TDV Eskişehir Şubesi olarak Togo’da 1 adet su kuyusu açtıklarını, ikinci su kuyusunun açılışı için TDV Genel Merkez ile görüşmelerin devam ettiğini ve üçüncü su kuyusu masraflarının da tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Müftü Gerek, ikinci ve üçüncü su kuyularının bir an önce açılacağını kaydetti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner214
Yorumlar (0)