Diyanet İşleri Başkanlığındaki kabulde, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Erbaş, geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısının hemen ardından arayarak geçmiş olsun dileklerini ileten Eşrefi’ye teşekkür etti.

Dünyanın neresinde olursa olsun bir Müslümanın yaşadığı acıyı diğer bir Müslümanın hissedeceğine işaret eden Başkan Erbaş, "Dünyanın neresinde bir Müslümanın başına herhangi bir sıkıntı gelirse, Pakistan’da, Filistin’de, Keşmir’de, Suriye’de, dünyanın neresinde olursa olsun onu kalbimizin derinliklerinde hissediyoruz." dedi.

Erbaş Dünyada bir Müslümanın başına sıkıntı gelse kalbimizin derinliklerinde hissediyoruz (2)

Geçtiğimiz günlerde Pakistan’da bir camide Mevlid Kandili için toplanan cemaate yönelik yapılan terör saldırısı nedeniyle üzüntüsünü dile getiren Başkan Erbaş, terör olaylarına karşı birlikte hareket etmenin ve tedbir almanın önemine işaret etti.

Başkan Erbaş, Türkiye ve Pakistan’ın uzun yıllardan beri her zaman birbirini destekleyen, birbirine her zaman kardeşçe yaklaşan iki devlet olduğunu kaydetti.

İki ülkenin din hizmetleri açısından iş birliği içerisinde çalışmalar yapmasının önemli olduğunu belirten Başkan Erbaş, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye ve Pakistan arasındaki iş birliği çalışmaları hep devam edecektir inşallah." dedi.

Kabulden duyduğu memnuniyeti dile getiren Pakistan Ulema Meclisi Başkanı Hafız Muhammed Tahir Mahmud Eşrefi, Başkan Erbaş’a, geçtiğimiz günlerde Ankara’da yaşanan terör saldırısı için tekrar geçmiş olsun dileklerini iletti.

Erbaş Dünyada bir Müslümanın başına sıkıntı gelse kalbimizin derinliklerinde hissediyoruz (1)

Editör: Ömer Ceylan