banner268

banner250

Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlar Arap ve Müslümanların duygularını provoke ediyor

banner265

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, işgalcilerin Mescid-i Aksa sınırları içinde bulunan Kubbetü's Sahra Camii'ne düzenlediği baskınların Müslümanların duygularını provoke ettiği belirtildi.

Dünya 24.01.2021, 20:11
Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlar Arap ve Müslümanların duygularını provoke ediyor

Filistin Dışişleri Bakanlığı, işgalcilerin sabah saatlerinde Kubbetu's Sahra Camii'ne girerek restorasyonda çalışan işçileri gözaltına almakla tehdit etmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, söz konusu baskının, El-Mervani Camii'ndeki periyodik bakım çalışmalarının engellenmesinden bir gün sonra gerçekleştiği vurgulandı.

Mescid-i Aksa ve çevresine yönelik baskınların Arap ve Müslümanların duygularını provoke ettiği belirtilen açıklamada, "Mescid-i Aksa'nın karşı karşıya olduğu durum, bölgeyi dini çatışma alanına sürükleme çağrısıdır." ifadelerine yer verildi.

Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) başta olmak üzere uluslararası kurumlara "Kudüs'te Müslüman ve Hristiyanlara ait kutsal mekanlara yönelik saldırılar karşısındaki sorumluluklarını yerine getirmeleri" çağrısında bulundu.

İşgalciler, bu sabah Kubbetu's Sahra Camii'ne baskın düzenleyerek, ibadethanedeki mermer ve iç sütunların restorasyon çalışmalarını engellemiş ve burada çalışan işçileri gözaltına almakla tehdit etmişti.

Kaynak: AA
banner276
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?