banner250

banner246

Gazze Şeridi'nden İsrail'in birçok bölgesine roket atıldı

Abluka altındaki Gazze Şeridi'nden işgalci terörist İsrail'in birçok bölgesine roket atıldığı bildirildi.

Dünya 10.05.2021, 19:53
Gazze Şeridi'nden İsrail'in birçok bölgesine roket atıldı

Abluka altındaki Gazze Şeridi'nden işgalci İsrail'in birçok bölgesine roket atıldığı bildirildi.

Gazze'deki Filistin direniş gruplarının işgalci İsrail'e Mescid-i Aksa'daki işgalcileri çekmesi için verdiği sürenin dolmasının ardından işgalci İsrail'in bazı bölgesinde siren sesleri duyulmaya başlandı.

İşgalci İsrail'den yapılan açıklamada, Batı Kudüs ve Beyt Şems kentlerinde sirenlerin çaldığı, Filistin'in güneyine de çok sayıda roket gönderildiği belirtilirken daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

Ayrıca Gazze'den atılan anti tank mermisi nedeniyle bir işgalcinin yaralandığı belirtildi.

Öte yandan işgalcilerin yayın organı Kanal 12 televizyonunda yer alan haberde, Gazze'den Batı Kudüs ve Beyt Şems kentine 6 roket atıldığı aktarıldı.

Roketlerden birinin Batı Kudüs'ün banliyölerinden Mevasseret Zion'da bir eve isabet ettiği ve hafif hasar oluştuğu ifade edildi.

- İşgalci terörist İsrail Meclisi boşaltıldı

Roket sirenlerinin çalınması nedeniyle Batı Kudüs'te korku ve panik havası yaşandı.

Sirenler nedeniyle işgalci İsrail Meclisi boşaltıldı, Yahudilerin kutladığı "Kudüs günü" nedeniyle düzenlenen bayrak yürüyüşü de sonlandırıldı.

Öte yandan, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubyede yaptığı yazılı açıklamayla roket atışlarını doğruladı.

İşgalcilerin Doğu Kudüs'teki saldırıları ve işlediği suçlar ile Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşananlara karşı böyle bir adım attıklarını belirten Ebu Ubeyde, "Bu, düşmana verdiğimiz bir mesajdır. İyice anlamalıdır ki, geri çekilirse geri çekiliriz; ileri giderse ileri gideriz." ifadelerini kullandı.

Filistin direniş grupları, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ile Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki polisleri çekmesi ve gözaltına alınan Filistinlileri serbest bırakması için işgalcilere yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?