banner250

banner203

Filistinli şehit toprağa verildi

İsrail'in bu sabah Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Lahya beldesine düzenlediği hava saldırısında şehit olan Filistinli genç son yolculuğuna uğurlandı.

Dünya 17.10.2018, 14:39
Filistinli şehit toprağa verildi
© Anadolu Ajansı

Filistinli şehit Naci ez-Zeanin (25) için ailesinin yaşadığı Beyt Hanun beldesinde cenaze töreni düzenlendi. Gencin naaşı, kılınan cenaze namazının ardından beldedeki mezarlıkta toprağa verildi.

Zeanin, İsrail'in bu sabah Gazze'ye düzenlediği hava saldırısında şehit olmuştu. Bölgenin farklı noktalarını hedef alan saldırılarda ayrıca 3 Filistinli yaralanmıştı.

İsrail ordusu söz konusu hava saldırılarının, Gazze'den İsrail'in güneyindeki Biru's Sebi (Beer Şeva) kentine atılan ve bir evi hedef alan rokete karşılık gerçekleştirildiğini duyurmuştu.

Hamas, İslami Cihad Hareketi, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi gibi grupların yer aldığı Filistinli Direniş Grupları Ortak Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada ise roket eyleminin kabul edilmediği belirtilerek, bunun, Filistinhalkının özgürlük ve geri dönüş taleplerinin yerine getirilmesi çerçevesinde Mısır'ın sarf ettiği çabaları sabote etmek için düzenlendiği aktarılmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?