banner331

banner319

Tecrid-i Sarih dijital ortamda okurla buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "Sahih-i Buhari Muhtasarı Tecrid-i Sarih Tercümesi ve Şerhi", 8 cilt halinde ve e-kitap PDF-EPUB formatında "yayin.diyanet.gov.tr " adresinde okuyucuyla buluştu.

Diyanet Kitap 02.02.2022, 14:30
Tecrid-i Sarih dijital ortamda okurla buluştu
© DİHA

Sahih dini bilgi ve güvenilir kaynaklara bağlı kalarak toplumu aydınlatan Diyanet İşleri Başkanlığı, hazırladığı eserlerle geçmişten geleceğe ışık tutmaya devam ediyor. 

Yemenli Hadis alimi Ahmed b. Ahmed ez-Zebidi'nin Sahih-i Buhari'den özetleyerek kaleme aldığı et-Tecridü's-Sarih adlı eser, Türkiye Büyük Millet Meclisince 1925'te alınan kararla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tercüme ve şerh edilerek yayına hazırlandı.

İlk baskısı 12 cilt halinde 1948'de yayımlanan eserin şimdiye kadar 12 baskısı yapılarak okurun istifadesine sunuldu.

2019 yılında tıpkıbasımı gerçekleştirilen bu önemli eser, şimdi de e-kitap formatında "yayin.diyanet.gov.tr " web adresinden okurla buluştu. 

Sahih-i Buhari'den seçme hadislerin açıklamalı bir şekilde okura ulaşması noktasında önemli bir kaynak niteliği taşıyan bu eserin yanında Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Dijital Yayınlar Daire Başkanlığınca hazırlanan "yayin.diyanet.gov.tr"  web adresinden 600'ü aşkın e-kitap, iki bini aşkın sesli ve görüntülü içerik kullanıcıların istifadesine sunuldu.

Hemen okumak için TIKLAYINIZ>>>

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (2)
Ahmet Kayan 7 ay önce
Kuran ve Sünnet bağlamında nice eserlere imza atan güzide kurumumuz.
Hafız 7 ay önce
Elhamdülillâh♥️