banner331

banner319

Sözcü Gazetesinden okurlarına büyük saygısızlık! Yalan haberde sınır tanımadı

Sözcü Gazetesi daha önce Diyanet İşleri Başkanlığı hakkında yayınladığı YALAN HABERİ, yeniden servis ederek takipçilerini yanıltmaya devam ediyor.

Diyanet Haber 14.03.2021, 15:40
Sözcü Gazetesinden okurlarına büyük saygısızlık! Yalan haberde sınır tanımadı

4 Şubat 2020 tarihinde , “5 Yıldızlı Diyanet” başlığıyla yalan bir haberi okurlarına servis eden Sözcü Gazetesi, o tarihte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yalanlanlanmasına rağmen aynı haberi bugün yeniden yayınlayarak hem okurlarının aklıyla dalga geçti hem de kamuoyunu yanıltmaya çalıştı.

- Diyanet İşleri Başkanlığından sert tepki

Yalan habercilikte sınır tanımayan Sözcü Gazetesine, Diyanet İşleri Başkanlığından bir yalanlama daha geldi.

Başkanlıkyan yapılan açıklamada; 

"Maalesef aynı gazete bugün de daha önce yayınladığı haberdeki bilgileri yeni gibi sunarak algı operasyonu yapmaya çalışmıştır." ifadelerine yer verildi.

- Eğitimler, çevrim içi olarak gerçekleştiriliyor

Diyanet İşleri Başkanlığının açıklamasında, Sözcü Gazetesi'nin servis ettiği yalan haberin aksine eğitimlerin çevrim içi gerçekleştirildiğinin aldıtını çizerek, "Diğer taraftan 2020 yılının Mart ayından itibaren pandemi süreci nedeniyle Başkanlığımızca yapılan eğitimler, çevrim içi olarak gerçekleştirilmiştir." denildi.

- Okuyucularına karşı sorumsuzluk

Açıklamada Sözcü Gazetesi'inin yalan habercilikle okurlarına karşı sorumluluklarını ihilal ettiği hatırlatılarak, "İyi niyet taşımayan, okuyucuya karşı sorumlulukları ihlal eden ve habercilik ilkeleriyle bağdaşmayan bu tutumu kamuoyunun vicdanına havale ederek daha önce yaptığımız açıklamada yer alan ilgili bölümleri yeniden paylaşıyoruz.

 “Başkanlığımız stratejik plan çerçevesinde personelimizin yeni gelişmelere intibakları, dini ve sosyal alanda ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda mesleki yeterliklerinin artırılması, kurum aidiyetlerinin güçlendirilmesi, din hizmetlerinde daha etkin ve verimli olabilmelerinin sağlanması ve din istismarına karşı farkındalık oluşturulması amacıyla farklı alanlara yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenlemektedir. Bu eğitimlere 81 şehrimizden personellerimiz katılmaktadır.

Başkanlığımızca yürütülen hizmet içi eğitim faaliyetleri, öncelikli olarak eğitim merkezlerimizde yürütülmektedir. 2019 yılının son çeyreğinden itibaren 4/B Sözleşmeli Personelimiz, eğitim merkezlerimizde Mesleğe Hazırlık Eğitimleri’ne alınmıştır. Bu nedenle yoğun katılımlı kısa süreli seminer programları ile mevzuat gereği yapılması zorunlu olan bazı hizmet içi eğitimler, eğitim merkezleri dışında, eğitim salonlarıyla birlikte konaklama imkanı olan, sezon dışında uygun şartlardaki mekanlar tercih edilmektedir. Zira Başkanlığımızın kampüsü içerisinde bu eğitimler için konaklama imkanı bulunmamaktadır.

Ayrıca söz konusu eğitimler, ilgili kanun ve kurallar çerçevesinde tamamen harcırah bütçesiyle ve mümkün olan en uygun maliyetle gerçekleştirilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (5)
muharrem.unukur26@gmail.com 1 yıl önce
Bu gazete kimin sözcüsü bilemem ama.Müslğman Türk mille4inin değil !
Mk 1 yıl önce
Akif diyorya:
“Şarka bakmaz garbı bilmez, edepten yok payesi bir kızarmaz yüz, bir yaşarmaz göz bütün sermayesi.”
Edepsizliği, yalanı, iftirayı ve çamur siyasetini sermaye yapmışlar...
Aynı onlar değil miydi camiler geçen ramazan ayında kapalı kalınca :
"kendi elleriyle camileri kapattılar buna seviniyoruz diye manşet atanlar...
Mehmet 1 yıl önce
Sözcü mü?
Naci Aksoy 1 yıl önce
Hocam tazminat davası açınız
İlhan Şefik 1 yıl önce
Yalancılığı bir mezit sayan bu gezmeye ve habercileri hakkında gereken yapılsın. Kanunlar önünde hesap versinler.