banner203

banner250

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeleri faize helal diyecek kadar şuursuz değildir

Diyanet TV ekranlarında, son günlerde bazı basın yayın organları ve sosyal medya mecralarında çıkan haberlerle, Din İşleri Yüksek Kurulu'na yönelik yürütülen karalama kampanyalarına kurul uzmanlarınca açıklık getirildi.

Dini Haberler 15.01.2020, 23:28
Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeleri faize helal diyecek kadar şuursuz değildir
© Diyanet Haber

Diyanet TV ekranlarında seyirciyle buluşan Mizan programına konuk olan Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Yaman ve Prof. Dr. Abdullah Kahraman, Kurulun TOKİ tarafından uygulanan “Sosyal Konut Projesi”yle ilgili ilgili görüşü üzerine bazı basın yayın organlarıyla sosyal medya mecralarında çıkan haberlere açıklık getirdi.

Din İşleri Yüksek Kurulunun Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından uygulanan “Sosyal Konut Projesi”yle ilgili görüşü üzerine bazı medya organlarında ve sosyal medya mecralarında yapılan haberler ve paylaşımların ele alındığı programda konuşan Prof. Dr. Abdullah Kahraman, "Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeleri faize helal diyecek kadar şuursuz değildir." dedi.

İşte o programın videosu

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (25)
Abdulkadir Türcan 2 yıl önce
Herkes fetva makamı olmuş, çatır çatır diyaneti eleştiriyorlar. Siyasi saldırı malzemesi yaptılar. Yazıktır dicem ama ilimden haktan anlasan burda sap sup konuşman.
Süleyman özcan 2 yıl önce
Din işleri yüksek kurulu en güvenilir fetva makamıdır.Ne söylemişse doğrudur
Sorumlu İnsan 2 yıl önce
Din işleri kulumuza kasıtlı saldırıldığını gözlemliyoruz. Bilinçli ve şuurlu olmak her zaman önemli böyle durumlarda kurumumuza sahip çıkalım.
Nizamettin 2 yıl önce
Sonuna kadar arkasındayız. Fetvayı da kabul ediyoruz konuyu saptiranlar utansın
A .Abullahoğlu 2 yıl önce
Ben kurumumagüveniyorum kuruldaki hocalarımı tanıyorum faiz konusunda son derece hassas ve konunun uzmanları olduklarını da biliyoru çalışmasının devamında başarılar diliyorum
Ramazan karaman 2 yıl önce
Daha ne olsun Allah'ım razı olsun çok güzel açıkladılar teşekkür ederim böyle bir program yaptıkları için
Süleyman DEMİR 2 yıl önce
Diyanetten emekli imam hatibim Din işleri yüksek kurulumuzdaki hocalarımıza ve diyanet işleri başkanlığımıza güveniyoruz onların bile bile yanlış yapacağına inanmıyoruz ama biri şarlatanlar diyaneti lekelemek adına yıpratmaya çalışanlar amacına ulaşamayacaktır inşAllah, iyi ki varsın diyanet diyoruz.
Vedat 2 yıl önce
Fetvaları çarpıtıp medyada paylaşanlar d.i.b lığını yıpratmak için bilinçli yapıldığını biliyoruz. Lakin bunların bir müeyyedesi bir cezası bir caydırıcılığı olmalı. D.i.b lığı gibi bir kurumu yıpratmak isteyenler cezalandırılmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?