banner203

banner250

4-6 yaş minikleri spor yaparak öğreniyor

Denizli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Pamukkale İlçe Müftülüğü, 4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim gören çocuklara yönelik “Minikler Spor Yapıyor” isimli proje başlattı.

Denizli Müftülüğü 17.12.2018, 16:25
4-6 yaş minikleri spor yaparak öğreniyor
© Diyanet Haber

Denizli Pamukkale İlçe Müftülüğü ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Denizli Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü iş birliğinde, 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören çocuklara yönelik örnek bir proje başlatıldı.

Minikler Spor Yapıyoradı verilen proje kapsamında, 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören çocuklar bir yandan değerler eğitimi alırken diğer yandan spor yapma bilinci kazanıyor.

Gençlik Merkezi liderleri eşliğinde spor faaliyetlerine katılan çocuklar, çeşitli spor dallarında etkinlikler yapıyor.

Proje hakkında haber sitemize açıklamalarda bulunan Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil şunları söyledi:

“4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören çocuklarımıza, “Minikler Spor Yapıyor” projesi kapsamında spor yapma bilinci kazandırmaya çalışıyoruz. Proje çerçevesinde, grup oyunları oynamayı, yeteneklerini keşfetmeyi ve büyük alanları kullanmayı öğreniyorlar. Okul öncesi eğitimi alan çocuklar projeye büyük ilgi gösteriyor. Proje kapsamında, 4-6 yaş aralığındaki öğrencilerin hem fiziksel hem de pedagojik gelişimlerini destekleyecek eğitimler veriliyor. Bu yıl pilot uygulama olarak başlattığımız projeyi, gelecek yıl 4-6 yaş kurslarımızın tamamında uygulamayı planlıyoruz.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?