Diyanet İşleri Başkanlığı ile üniversiteler arasındaki iş birliğini güçlendirmek, İlahiyat ve İslami İlimler Fakültesi öğrencilerinin Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma becerilerini geliştirmek, hafızlıklarını korumalarına katkı sağlamak ve ülkemiz ve yurt dışında düzenlenecek olan uluslararası Hafızlık ve Kur'ân-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmalarına Türkiye'yi temsilen katılacak yarışmacıların ulusal düzeyde yapılan yarışmalarda tecrübe edinerek ülkemizi daha iyi temsil etmeleri sağlamak amacıyla İlahiyat-İslami İlimler Fakülteleri Arası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmaları tertip edildi.

Bu yıl ilk defa düzenlenen yarışmanın üniversite bazında tamamlanmasının ardından erkekler Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma alanında üniversite birincilerinin katıldığı bölge finali yarışması Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ev sahipliğinde yapıldı.

Adana Üniversite Kuran Yarışması 11

Yarışmaya Adana İl Müftüsü Mehmet Taşcı, Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kayıklık, İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri ile yarışmacı üniversitelerden davetliler katıldı.

Çukurova Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Osmaniye Korkutata Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Yakındoğu Üniversitesi birincileri yarışmada ter döktü.

Adana Üniversite Kuran Yarışması 33

İki birincinin olduğu yarışmada jüri üyelerinden en yüksek puanı alarak Çukurova Üniversitesi Temsilcisi Ömer Faruk Bolat ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Temsilcisi Mehmet Ali Sarıtürk yarışmanın bölge birincisi seçildi.

Adana Üniversite Kuran Yarışması 55

Birincilerin hediyelerini Adana İl Müftüsü Mehmet Taşcı ile Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kayıklık takdim etti.

Müftü Taşcı yarışmaya katılarak gayret gösteren tüm yarışmacılara teşekkür ederek başarı ve kolaylıklar diledi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Editör: Ömer Ceylan