Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü "2024 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı" kapsamında Çorum Müftülüğünce hazırlanan kurban bağış standı, Çorum Saat Kulesi yanında İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın dualarıyla faaliyete başladı.

Kurban ibadetinin müslümanlar arasında ümmet bilincinin güçlenmesine ve müslümanların birbirlerini yakından tanımalarına vesile olduğunu kaydeden İl Müftüsü Yıldırım, kurbanın toplumda kardeşlik bağlarını kuvvetlendirdiğini, dayanışma ruhunu geliştirdiğini ve saygı duygularını güçlendirdiğini belirtti.

Çorum Kurban Bağış Standı 11

Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonunun çok önemli bir hizmet olduğunu kaydeden Müftü Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV’nin 2024 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 11. 750 TL, yurt dışında ise 4. 750 TL olarak belirlediklerini ifade etti.

Müftü Yıldırım, vatandaşların, il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla TDV kurban programına katılabilecekleri gibi www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden de bağış yapabileceklerini belirtti.

Programa, İl Müftü Yardımcıları Dr. Fazıl Saraç, Adem Aygül, Fatih Kaya, TDV Çorum Şube Temsilcisi Tarık Gökçe ile din görevlileri katıldı.