banner331

banner319

Sungurlu'dan Suriye'ye yardım eli

Çorum Sungurlu İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Sungurlu Şubesi, Sungurlu Din Görevlileri ve Emeklileri Derneği iş birliğinde hazırlanan yardımlar dualarla Suriye'ye uğurlandı.

Çorum Müftülüğü 03.03.2022, 12:49
Sungurlu'dan Suriye'ye yardım eli
© DİHA

Suriye’de iç savaşın başladığı ilk günden itibaren bölge halkının yanında yer alan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), insani yardımdan eğitime, gıdan giyeceğe, yakacaktan barınmaya kadar hayata dokunan her alanda savaş mağduru ailelere destek olmaya devam ediyor.

TDV'nin iyilik çalışmalarına il ve ilçe müftülükleri düzenledikleri kampanyalarla destek oluyor.

Bu doğrultuda çalışmalar yürüten Sungurlu İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Sungurlu Şubesi ve Sungurlu Din Görevlileri ve Emeklileri Derneği iş birliğinde hazırlanan yardım malzemeleri dualarla Suriye'ye uğurlandı.

Uğurlama töreninde konuşan İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, "TDV'nin iyilik çağrısına kayıtsız kalmayan Sungurlu'daki hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla yardım kolileri hazırlandı. Kolilerde 500 çift ayakkabı, 100 adet çocuk elbisesi gibi ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. Hayırsever vatandaşlarımıza ve emeği geçen tüm görevlilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)