banner331

banner319

Müftülükten öğrencilere bağımlılık semineri

Çorum Boğazkale İlçe Müftülüğü tarafından Yaz Kur'an Kursu öğrencilerine yönelik bağımlılık seminerleri düzenlendi.

Çorum Müftülüğü 05.08.2022, 10:56
Müftülükten öğrencilere bağımlılık semineri
© DİHA

"Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı" kapsamında Çorum Boğazkale İlçe Müftülüğüne bağlı cami ve Kur’an kurslarında Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik "Teknoloji ve Tütün Bağımlılığı" konulu seminerler düzenleniyor.

Seminerler, İlçe Müftüsü Mesut Özdemir tarafından gerçekleştiriliyor.

Seminerlerde, sosyal medyanın zararlarından korunma yolları, teknolojik bağımlılığın zararlı yönleri, bağımlılık yapan alkollü içecekler ve tütün mamullerinin zararları hakkında sunum yapılıyor.

Bu kapsamında Yekbas Köyü Camii'nde Yaz Kur'an Kursu öğrencilerine yönelik "Teknoloji Bağımlılığı ve Tütün Bağımlılığı" seminer düzenlendi.

Çevre köylerdeki Kur'an kursu öğrencilerinin de katıldığı programda; çağın en büyük problemlerinden teknoloji ve tütün bağımlılığının insanlara olan maddi ve manevi zararlarına, bağımlılığa giden süreç ve bağımlılıktan korunmak için yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan ikramlar ile sona eren program sonunda Müftü Özdemir, programa katkı sağlayan din görevlileri ile hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)