banner324

banner319

Müftü Biçer kurban vekaletini TDV'ye verdi

banner265

Çorum İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi Başkanı Muharrem Biçer, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfına verdi.

Çorum Müftülüğü 23.06.2022, 11:55
Müftü Biçer kurban vekaletini TDV'ye verdi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2022 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu'na, önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de toplumun tüm kesimlerinden destek geliyor.

İl ve ilçe müftüleri ile din görevlileri de kurban bağışında bulunarak kampanyaya destek oluyor.

Bu kapsamda Çorum İl Müftüsü ve TDV Çorum Şubesi Başkanı Muharrem Biçer, Çorum Saat Kulesi önünde kurulan bağış standını ziyaret ederek kurban bağışında bulundu.

Organizasyon hakkında bilgilendirmede bulunan Müftü Biçer, "TDV, hayırsever milletimizin bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam ediyor. İl Müftülüğümüz ve TDV Çorum Şubesi olarak bu yıl da hayırsever kardeşlerimizin kurban bağışlarını hem buradaki standımızda hem Azap Ahmet Camii üst katındaki TDV büromuzda hem de Müftülüğümüzdeki şubemizde kabul etmeye başladık. Vekalet yoluyla bağışlanan kurbanların yurt içinde ve yurt dışında yaşayan yoksullara, öksüzlere, mazlumlara, sığınmacılara bir umut olduğunu biliyoruz.” dedi.

Biçer, “Mazlumların ve mağdurların bu sevincine katkıda bulunmak amacıyla değerli Çorum halkını gerek burada kurulan Kurban Bağış Standı'na gelerek gerekse İl Müftülüğümüze giderek TDV’ye kurban bağışında bulunmaya davet ediyorum. Kurbanını vekalet yoluyla kesilmek üzere TDV Çorum Şubemize emanet eden tüm kardeşlerimize, bağış için halkımızı teşvik eden din görevlilerimize, Kur’an kursu öğreticilerimize ve Müftülüğümüz çalışanlarına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

TDV görevlisi Ahmet Emin Kaplan, İl Müftüsü Biçer’e desteklerinden dolayı teşekkür ederek bağış makbuzunu takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)