banner324

banner319

Müftü Biçer: Hedefimiz bilinçli ve kültürlü nesiller yetiştirmektir

banner265

Çorum İl Müftülüğüne bağlı Lalezar Kız Kur'an Kursu'nda yürütülen eğitim hizmetlerini değerlendiren İl Müftüsü Muharrem Biçer, "Hedefimiz bilinçli ve kültürlü nesiller yetiştirmektir." dedi.

Çorum Müftülüğü 21.06.2022, 10:22
Müftü Biçer: Hedefimiz bilinçli ve kültürlü nesiller yetiştirmektir
© DİHA

Çorum İl Müftülüğüne bağlı Lalezar Kız Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimleri devam ediyor.

Daha önce Çorum İl Müftülüğü hizmet binasının üst katında eğitim gören öğrenciler, inşaatını Çorum Belediyesinin başlattığı ve Çorum halkının katkılarıyla da Çorum İl Müftülüğünce tamamlanan Lalezar Kız Kur'an Kursu'nda eğitmlerine devam ediyor.

Kur'an kursunda yürütülen eğitim hizmetlerini Diyanet Haber'e değerlendiren İl Müftüsü Muharrem Biçer, "Şimdiye kadar İl Müftülüğümüz üst katında sadece 55 öğrenci kapasiteli ve dört daireden çevrilmiş Çorumumuza yakışmayan bir binada eğitime devam eden kursumuzu, Çorumlu hayırseverlerimizin de destekleriyle 6 ay gibi kısa bir sürede tamamladık. 2022 yılı Ramazan Bayramı sonrası 55 öğrencimizi buraya taşıdık. Yeni ve modern bir görünüme sahip kursumuza bugün itibariyle 35 öğrenci daha kayıt yaptırmış olup hafızlığa çalışan öğrenci sayımız 80'e ulaşmıştır. Bu eğitim öğretim yılının başında 100 öğrencinin üzerine ulaşacağımızı ümit ediyorum. Kursumuz, 160 kapasiteli olup 10'ar kişilik ferah sınıfları, 4'er kişilik rahat yatakhaneleri, çalışma salonları, mescidi, bilgisayar sınıfı ile bölgemizin en büyük kurslarından biridir. Yeni dönemde öğrencilerimizi hafızlık eğitimlerinin yanı sıra halen devam eden değerler eğitimi ile beraber, el becerileri ve farklı sosyal faaliyetlerle de  hem bilinçli ve kültürlü hem de marifetli nesiller yetiştirmek hedefimiz olacaktır." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)