banner250

banner203

Hafızlığı muhafaza kursları tamamlandı

Çorum Alaca İlçe Müftülüğünce düzenlenen "Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Kursu"nu başarıyla tamamlayan personele belgeleri takdim edildi.

Çorum Müftülüğü 04.05.2021, 22:13
Hafızlığı muhafaza kursları tamamlandı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı, din hizmetleri sınıfında görevli hafız personelin Kur’an-ı Kerim'i usulüne uygun ezbere okuyabilmelerini sağlamak, din hizmetlerinde büyük bir öneme sahip olan hafızlıklarını pekiştirmek ve aşır okuma tavırlarını geliştirmek amacıyla 6 ay süreli “Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı” hazırladı.

Bu kapsamda Çorum Alaca İlçe Müftülüğünce düzenlenen "Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Kursu" tamamlandı.

Kursu başarı ile tamamlayan din görevlilerine başarı belgeleri İlçe Müftü Vekili Fatih Akman tarafından takdim edildi.

Eğitimin başarıyla tamamlandığını belirten Akman, "Zor ve değerli bir eğitim süreci olan hafızlık programı kadar, ezberleneni unutmamak da çok önemlidir. Bu bilinçle hareket ederek hafızlık eğitimleri için kolaylık sunan ve birçok faaliyet yürüten Başkanlığımız, din hizmetleri sınıfında görevli hafız personelimiz için 'Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı' hazırladı. Program kapsamında son dönemi başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz, bu eğitimleri fırsat bilerek çok iyi istifade ettiler. Rabbim Kur’an-ı Kerim’i anlayarak, içselleştirerek yaşamayı hepimize nasip etsin. Eğitime katılım sağlayan her bir personelimizi kutluyorum." dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?