banner203

banner250

Din görevlisi ve gençlerden 'iyilik' seferberliği

Çorum İl Müftülüğüne bağlı Bilali Habeşi Camii İmam Hatibi Cezmi Durmuş, mahalledeki gençlerle birlikte ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

Çorum Müftülüğü 01.03.2021, 10:08
Din görevlisi ve gençlerden 'iyilik' seferberliği
© Diyanet Haber

Gülabibey Mahallesi Bilali Habeşi Camii İmam Hatibi Cezmi Durmuş, ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olmak amacıyla mahalle gençleriyle birlikte "iyilik seferberliği" başlattı.

Ekonomik durumu iyi olmayan aileleri tespit eden Durmuş, hayırseverlerin desteği ile topladığı gıda ve giysi malzemelerini gençlerlin yardımıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Din görevlisi Durmuş, toplanan yardımların yaklaşık 400 aileye ulaştırıldığını belirterek, "Rabbim sağlık verdikçe bu gençlerle birlikte daha çok çalışacağız." diye konuştu.

Örnek davranışıyla cami cemaati ve vatandaşların da takdirini toplayan Durmuş, Hz. Peygamber'in; "Yanı başındaki komşusu açken tok olarak geceleyen kişi (olgun) Mümin değildir." hadis-i şerifini hatırlatarak, "Her daim merhametli olmalı ve muhtaçlara sahip çıkmalıyız. Bu noktada bizler de gençlerle birlikte veren el ile alan eli buluşturmaya, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamaya, Müslüman kardeşlerimizin dertleriyle dertlenmeye devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?