Çankırı İl Müftülüğü tarafından din görevlilerinin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla "Talim ve Tashih-i Huruf Hizmet İçi Eğitim Kursu" düzenlendi.

Diyanet Gençlik Merkezi'nde 11 Aralık 2023 ile 8 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen kursta Kur'an-ı Kerim'in usulüne uygun okunması ve tecvid kurallarının doğru bir şekilde öğretilmesi ön plandaydı. Ayrıca, değişen ve gelişen şartlara uyum sağlayabilmek adına din görevlilerinin kendilerini yenilemelerine ve geliştirmelerine katkıda bulunuldu.

Programa, öğretici olarak İl Müftüsü Mehmet Şahin, İl Müftü Yardımcısı Osman Akkaya, Yapraklı İlçe Müftüsü Enes Kaya, Çankırı Karatekin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Yahya Arslan ve İmam-Hatip Hüsnü Gürlü gibi alanlarında deneyimli isimler katıldı.

Kursun sona ermesi dolayısıyla düzenlenen programa katılan İl Müftüsü Mehmet Şahin, kursiyerlere hitaben, "Aldığınız bu eğitimle hem Kur'an-ı Kerim'i daha doğru bir şekilde okuma ve öğretme becerilerinizi artırmış oldunuz hem de mesleki gelişiminize katkı sağladınız. Bu vesileyle görevinizde başarılar diler, Ramazan ayınızı tebrik ederim." dedi.

Konuşmaların ardından kursu başarıyla tamamlayan din görevlilerine belgeleri takdim edildi.

Editör: Ömer Ceylan