banner203

banner250

Vali Aktaş: Salgın dönemindeki fedakarca çalışmalarınız asla unutulmayacak

Çanakkale İl Müftülüğünce düzenlenen "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Açılış Programı"nda din görevlilerine hitap eden Vali İlhami Aktaş, “Salgın döneminde yapmış olduğunuz fedakarca çalışmalarınız asla unutulmayacak.” dedi.

Çanakkale Müftülüğü 01.10.2021, 15:22
Vali Aktaş: Salgın dönemindeki fedakarca çalışmalarınız asla unutulmayacak
© DİHA

Çanakkale İl Müftülüğü "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Açılış Programı" düzenledi.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış programına Vali İlhami Aktaş’ın yanı sıra İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nimetullah Akın, İl Müftü yardımcıları ve din görevlileri katıldı.

"Camiler ve Din Görevlileri Haftası" açılış programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığınca hafta dolayısıyla hazırlanan tanıtım filmi izlendi.

Programda din görevlilerine hitap eden Vali İlhami Aktaş, "Özellikle salgın döneminde asli görevlerinizi ifa ederken, filyasyon ekiplerinde görev alarak evden eve koştunuz, izolasyonda olan vatandaşlarımızı takip ettiniz, dışarıya çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşıladınız. Bu fedakarca çalışmalarınız asla unutulmayacak, başta İl Müftümüz olmak üzere gayretlerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum ve haftanızı tebrik ediyorum." dedi.

İl Müftüsü Şükrü Kabukçu ise "Camilerde din hizmetlerini ifa eden, topluma rehberlik ve önderlik ederek yaşantısıyla örnek olan tüm din gönüllüsü kardeşlerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı tebrik ediyor, ahirete irtihal edenlere Cenab-ı Hakk'tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyorum." diye konuştu.

Program, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren din görevlileri ile cami ve Kur'an kurslarına katkıda bulunan hayırseverlere ödül ve teşekkür plaketi takdimi ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?