Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları tüm ülkede tanıtılıyor

Çanakkale Müftülüğünce personele yönelik düzenlenen tanıtım toplantısında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basılan yayınlar ve abonelik sistemleri anlatıldı.

Diyanet Haber
Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları tüm ülkede tanıtılıyor

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’in konuşmacı olarak katıldığı toplantıda konuşan İl Müftüsü Arif Gökce: "Bizler kitap hususunda maalesef üretici değiliz, okuyan hiç değiliz. Meşhur bir hadis var, 'Ya ilim öğreten, ya ilim öğrenen, ya dinleyen veya bunları seven ol. Sakın beşincisi olma! Helak olursun.' ben de kendime şunu şiar edindim. Bahanen çok, işimiz zamanımızdan çok diye mazeret gösteriyorsun ama hiç olmazsa bir şey yap, çantandan kitap eksik olmasın, bari hamallığını yap, hiç olmazsa öğrenemedin, öğretemedin, dinleyemedin, sevemedin bari taşıma işini yap diye kendime oradan bir rol biçiyorum." dedi.

Gökce, mutlaka kitapla, yayınla, dergiyle ilmi faaliyetlerle ilişkilerimizi sıcak tutmamız gerektiğini düşünüyorum. Başkanlığımız sessiz ve derinden pek çok hayati, tarihi kalıcı hizmetlere el atıyor, yardımcı oluyor. Bendeniz de bunun şahidiyim Allah huzurunda. Dolayısıyla işte bütün bu gizli kalmış hazineler açığa çıksın, bilinsin, görülsün diye, Sayın Diyanet İşleri Başkan Yardımcımız Dr. Burhan İşliyen Hocamız bugün ilimizi onurlandırdı, şereflendirdi. Ben inanıyorum ki çok istifade edeceğiz. Tekrar şahsım adına, müftülüğüm adına, ilimiz adına ve her biri birbirinden değerli gönül doktorları adına sizlere tekrar hoş geldiniz diyorum. Allah hepinizden razı olsun. Saygılarımla sevgilerimle, şeklinde konuştu.

banner74
 

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meral
Meral - 10 ay Önce

Admin, maksadim yorum degil.sorum var.4 6 yas sinifi acmak icin, formasyonlu ilahiyat fakulte mezunlari da sertifika almali mi.yoksa formasyon sertifikasi yeterli mi.bazilari kabul ediyo bazi muftuluk kabul etmiyo.acilen aciklik getirir misiniz bu konuya.bi sayfa haberi bekliyorum
Lutfen

Ahmet Topçu
Ahmet Topçu - 10 ay Önce

Doğru,vAllaha doğru.

SIRADAKİ HABER