banner250

banner203

Bursa’da “Mobil İrşat” projesi hayata geçiyor

Bursa’da hayata geçmesi planlanan “Ahlaklı Birey Erdemli Toplum” projesinin son toplantısı yapıldı.

Bursa Müftülüğü 26.09.2018, 12:45
Bursa’da “Mobil İrşat” projesi hayata geçiyor
© Diyanet Haber

“Mobil İrşat” adıyla tanımlanan “Ahlaklı Birey Erdemli Toplum Projesi” kapsamında proje danışma kurulu ile proje uygulama ekibi, Bursa İl Müftülüğünde bir araya geldi. Çalışmalarına yaklaşık dokuz ay önce başlayan proje ekibi, alınan çeşitli eğitim ve yapılan çalışmalarla hazırlık aşamasını tamamlayan proje uygulama ekibi sahaya inmeden önce son toplantısını gerçekleştirdi.

Proje danışma kurulunun başında olan İl Müftüsü İzani Turan yaptığı açıklamada: “Bir yola çıkmaya niyetlendik, alt yapısını beraber oluşturduk, arkadaşlarımız biz bu yolda varız dediler, bu yola baş koydular; bu yolda zaman zaman sizleri zora sokacak tutumlarla karşılaşacaksınız, niyet hayır, akıbet hayır. Bursa’da çok hayırlı bir tebliğ irşat oluşumunun temini noktasında faaliyet göstereceksiniz. Gitmiş olduğunuz hiçbir yerde ve hiçbir kimseye karşı meşrebimizle, mezhebimizle hitap etmeyelim. Tek ölçümüz Kur’an, Hz. Resulullah’ın (s.a.s.) sünneti çerçevesinde insanımıza yaklaşalım; anlatacağımız İslam olsun, Kur’an, olsun, sünnet olsun.” şeklinde konuştu.

Toplantı, proje danışmanları olan Prof. Dr. Vejdi Bilgin, Prof. Dr. Abdullah Karahan, Doç. Dr. Hicabi Gülgen, Dr. M. Salih Kumaş, Dr. İlhami Oruçoğlu, Dr. Şevket Yıldız ve proje yürütme kurulunun başında olan İl Müftü Yardımcısı Sedanur Sezen’in konuşmalarının ardından sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Hamdi Babacan 3 yıl önce
Geç kalinmakla beraber inşAllah memleket ve Milletimizin için hayırlı olur Rabbim yar ve yardımcınız olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?