banner250

banner246

Bir ilçe daha 4-6 yaş Kur’an kursuna kavuştu

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde sürdürülen “Okul Öncesi Din Eğitimi” projesi kapsamında, Burdur’un Ağlasun ilçesinde 4-6 yaş gurubu öğrencilere yönelik ilk Kur'an kursu hizmete açıldı.

Burdur Müftülüğü 26.06.2019, 17:39
Bir ilçe daha 4-6 yaş Kur’an kursuna kavuştu
© Diyanet Haber

Hayırsever Mevlüt Ali Ünsal'ın Ağlasun Müftülüğüne vakfettiği iki katlı Kur'an kursu binasının açılışı, büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Ağlasun 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursunun açılışı dolayısıyla düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kur’an kursu açılışında konuşan Burdur İl Müftü Vekili Yüksel Güzel, hayırsever vatandaşlara teşekkür ederek Türkiye'nin hayır konusunda öncü bir ülke olduğunu ve Afrika'ya su kuyusu projesinde Burdur'un önemli katkıları olduğunu söyledi.

Ağlasun Müftüsü Abdülhalim Erkoç ise Hz. Ömer’le başlayan vakıf geleneğinden bahsederek bu tür hayır işlerinin örnek olması gerektiğini ve bu gibi sadaka-i cariyelerin, kişinin adını unutulmaz kılacağını dile getirdi.

Protokol konuşmalarının ardından Ağlasun 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu dualarla açıldı.

Ağlasun 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu Açılış Programı’na Çanakkale Vali Yardımcısı Ali Candan,  Burdur İl Müftü Vekili Yüksel Güzel, Ağlasun Kaymakamı Tanju Çanakcıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy, ilçe müftüleri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
Kitapçı 2 yıl önce
Hayırlı uğurlu olsun....
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?