banner250

banner246

Müftülük muhtarları ağırladı

Bilecik İl Müftülüğü, muhtarlara yönelik tanışma ve istişare toplantısı düzenledi.

Bilecik Müftülüğü 30.06.2020, 17:52
Müftülük muhtarları ağırladı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde Bilecik Müftülüğünce yürütülen din hizmetlerini daha etkin ve verimli hale getirmek ve vatandaşların taleplerini dinlemek üzere mahalle ve köylerde görev yapan muhtarlara yönelik tanışma ve istişare toplantısı düzenlendi.

Kornavirüs tedbirlerine riayet edilerek Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Bilecik Müftüsü Ali Erhun, Müftü Yardımcısı Aysel Hacıömeroğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar, Bilecik merkez mahalle ve köy muhtarları katıldı.

"Köylerde devletimizi temsil eden iki gurup; var biri siz muhtarlarımız, diğeri de din görevlilerimizdir." değerlendirmesinde bulunan İl Müftüsü Ali Erhun; "İmamlarımız 8-5 esasına göre değil, 24 saat esasına göre hizmet etmektedir. İmamlarımızın görevlerini daha iyi ifa etmeleri için el birliğiyle lojmanlarını kullanışlı hale getirelim." ifadelerini kullandı.

- FETÖ gibi bir ihanet şebekesi geçti başımızdan

Diyanet işleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde yürütülen Vekâletle Kurban Organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulunan ve destek isteyen Müftü Erhun; "Sizlerden destek bekliyoruz. Bu işi yapan birçok özel kuruluş var. Biliyorsunuz FETÖ gibi bir ihanet şebekesi geçti başımızdan. Faturasını çok ağır ödedik. Kurban bağışlarınızı yaparken araştırarak ve iyi ölçerek yapın." dedi.

Müftülüğün adını kullanarak izinsiz yardım toplayanlara karşı dikkatli olmaları noktasında muhtarları uyaran Erhun, Müftülüğün Kur’an kursu hizmetleri hakkında bilgilendirmede bulunarak şöyle devam etti:

"Osmanlı Hafızlık Yatılı Erkek Kur'an Kursumuz var. Kursumuzda şu anda pandemiden dolayı 40 öğrencimiz eğitim görüyor. Yine 4-6 yaş Kur'an kurslarımıza büyük bir önem atfediyoruz. Bilecik’te 4-6 yaş Kur'an kursları konusunda çok başarılı hizmetler yapılmış olduğunu görüyorum. Emeğiniz ve çabalarınızdan dolayı siz değerli muhtarlarımıza ve görevlilerimize teşekkür ediyorum. Bu hizmeti mutlaka daha da ileriye taşımamız lazım. Kayıboyu Camiimizin altında 8 derslikli bir 4-6 yaş Kur'an kursu daha açacağız ve bu kurs inşallah Bilecik’te merkez olacak. Bu konuda da sizlerin yardımlarınızı bekliyoruz."

- Kapımız her zaman açık

Müftü Erhun; "Kapımız her zaman sizlere açık buyurun, gelin, fikirlerinizi söyleyin, çayımızı için. Hep birlikte görev şuuru içerisinde ve Allah rızası için vatandaşlarımıza hizmet edelim. Toplantıya iştirakleriniz için teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Toplantı muhtarların istek ve temennileri ile son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?