Üsküdar Belediyesi ev sahipliğinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Bazı insanlar vefat ettikten sonra da hizmete devam ederler. İşte Raşit Hocamız vefat etmiş olmasına rağmen faaliyetlerine, hizmetlerine devam ediyor.” dedi.

Küçük’ün, üniversitede hocası olduğunu hatırlatan Başkan Erbaş, Küçük’ün sadece hocaları olmadığını, aynı zamanda kendilerine öğrencilik döneminde ve sonrasında da rehberlik ettiğini, akademik çalışmalarda da kendilerini yönlendirdiğini ifade etti.

Sakarya Üniversitesi’nde görev yaptığı dönemde de Küçük’ün “Sevgi Medeniyeti” kitabını öğrencilerine okuttuğunu belirten Başkan Erbaş, şunları kaydetti:

“Cenab-ı Hak, hem Raşit Hocamıza hem daha önce rahmet-i Rahman’a kavuşan bütün hocalarımıza merhametiyle muamele eylesin inşallah. Peygamberimize komşu eylesin. Âlimler, Peygamberlerin varisleridir. Peygamber varisi olan bütün âlimlerimizin yolundan gitmek de biz talebelerine nasip olsun inşallah.”

Başkan Erbaş, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda ayrıca, eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İSAM Başkanı Prof. Dr. Mürteza Bedir ve Prof. Dr. Raşit Küçük’ün ailesi adına Prof. Dr. Suat Mertoğlu da birer konuşma yaptı.

Daha sonra, Küçük’ün hayat hikayesinin ve hizmetlerinin anlatıldığı belgeselin kısa gösterimi yapıldı.

Başkan Erbaş’ın, Küçük için okunan hatimlerin duasını yapmasının ardından katılımcılar, merhum Prof. Dr. Raşit Küçük Fotoğraf Sergisi’ni gezdi