banner250

banner246

Suriyeli anne bileziklerini TDV’ye bağışladı

Antalya’da ikamet eden Suriyeli Sumaya Kassas, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'na destek oldu.

Antalya Müftülüğü 08.07.2020, 17:30
Suriyeli anne bileziklerini TDV’ye bağışladı
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfının Suriye'de savaş mağduru aileler için inşa ettiği İyilik Konutları'na destek olmak istediğini belirten Suriyeli Sumaya Kassas, 21 bin 560 Türk Lirası değerindeki 3 adet bileziğini, İdlib’de yapımı devam eden "İyilik Konutları" için bağışladı.

İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Şubesi Başkanı Osman Artan’a bileziklerini teslim eden Kassas, bağışın 10 bin TL’sini İl Müftülüğü Hizmet Binası yanında yapımı devam eden cami inşaatında, kalan kısmını ise TDV tarafından "Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" sloganıyla Suriye'de inşa edilen İyilik Konutları'nda kullanılmasını istedi.

Bağış makbuzunu hayırsever vatandaşa takdim eden İl Müftüsü Osman Artan; "Ülkemizde misafir olarak bulunan Suriyeli kardeşimizin yapmış olduğu duygu yüklü bu yardım, bizleri çok etkiledi. Yapılan yardım bizlere bir kez daha insanlığının ölmediğini gösterdi. Ben bu duygu ve düşüncelerle, bu yardımın tüm kardeşlerimize örneklik teşkil etmesini temenni ederek, hayırsever kardeşimize teşekkür ediyorum. Rabbim bağışlarını kabul buyursun." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)