banner188

Kur’an kursu öğreticileri maske üretimine destek oluyor

Antalya Aksu İlçe Müftülüğü bünyesinde vatandaşın hizmetinde olan Kur’an kursu öğreticileri, İlçedeki maske ihtiyacını karşılamak için yapılan maske üretimine destek oluyor.

Antalya Müftülüğü 18.04.2020, 15:25
Kur’an kursu öğreticileri maske üretimine destek oluyor
© Diyanet Haber
banner197

Aksu Kaymakamlığı, Belediye ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğinde İlçedeki maske ihtiyacının karşılanması amacıyla Halk Eğitim Merkezi'nde yapılan maske üretimine, İlçede görev yapan Kur’an kursu öğreticileri de öğrencileri ile birlikte destek veriyor.

Aksu İlçe Müftülüğü tarafından yapılan program dahilinde İlçede faaliyet gösteren Kur’an kursları, İlçe Halk Eğitim Merkezi'nde oluşturulan maske dikim atölyesine giderek maske dikimine yardımcı oluyor.

Böylece günlük iki binin üzerinde maskenin üretilmesi sağlanıyor.

Üretilen maskeler, Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Vefa Destek Grubu aracılığıyla, maske ihtiyacı olan vatandaşlara ulaştırılıyor.

İlçe Müftüsü Ahmet Bayer; "Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından Halk Eğitim Merkezi'nde oluşturulan atölyede yapılan üretime katkı sağlamak üzere, Kur’an kursu öğreticilerimize maske üretimine destek olunması önerisinde bulundum.  Kur’an kursu öğreticilerimiz bu öneriyi kabul ettiler. İlçe Müftülüğümüz tarafından yapılan program dahlinde, her gün bir Kur'an kursu öğreticimiz, gönüllülük esasına bağlı olmak kaydıyla öğrencileri ile birlikte atölyede maske üretimine destek veriyor." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
19°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?