banner250

banner246

Dünyanın ilk meclisinde Kur’an-ı kerim ziyafeti

Antalya'nın Kaş ilçesinde yer alan ve dünyanın ilk meclis binası olarak bilinen Patara Antik Kenti Meclis Binası’nda Kur'an-ı Kerim ziyafeti sunuldu.

Antalya Müftülüğü 17.10.2019, 10:20
Dünyanın ilk meclisinde Kur’an-ı kerim ziyafeti
© Diyanet Haber

Kaş’ın Patara Mahallesi'nde bulunan ve dünyanın ilk meclis binası olarak bilinen Patara Antik Kenti Meclis Binası’nda, dünyaca ünlü hafızların katılımıyla Kur'an-ı Kerim ziyafeti sunuldu.

Programa Kaymakam Ulaş Akhan, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kurulu Üyesi Fatih Okumuş, Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Müftüsü Ahmet Bayer, Süleymaniye Camii İmam Hatibi Ekrem Nalbant, Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, Büyük Çamlıca Camii İmam Hatibi Yunus Balcıoğlu ve din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Ahmet Bayer, “camilerin hayatın merkezinde, hayatında aslında camilerin merkezinde olduğunu” ifade etti.

Müftü Bayer şöyle devam eti:

"Bizler camiye geldiğimiz zaman cami hayatın merkezi olacaktır. Camiyi hayatın merkezi haline getirmek istiyorsak, merhamet yüklü bir Peygamberin (s.a.s.) ümmeti olarak bizler de merhameti onlara sunmalı, merhamet yüklenmeliyiz. Din hizmeti yapmak ise en büyük şeref ve onurdur. Bu şerefi taşıyan hademe-i hayrat din görevlisi kardeşlerime ne mutlu. Ezanla başlayıp sala ile tamamlanan ömür sürecinin her aşamasında rehberlik yapan; mihrapta, minberde, kürsüde, Kur’an kurslarında imkân bulduğu her yerde din hizmeti sunan her arkadaşıma ve bize bu ziyafeti sunan kıymetli misafir hocalarıma teşekkür ediyorum."

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?