banner250

banner246

Camiler ayrım yapmaksızın toplumun her kesimine hitap eder

Antalya Döşemealtı İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Ramazan Altun Merkez Çarşı Camii'ne bir ziyaret düzenlendi.

Antalya Müftülüğü 16.05.2019, 14:53
Camiler ayrım yapmaksızın toplumun her kesimine hitap eder
© Diyanet Haber

Antalya Döşemaltı İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Aysel Korkmaz rehberliğinde kız öğrenciler, Döşemealtı’nda yeni yapılan ve mimarisiyle dikkat çeken Ramazan Altun Merkez Çarşı Camii'ni ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Cami İmam Hatibi Enes Ovalı'nın Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Kadir Koçak, gençlere camiyi ve caminin bölümlerini anlattı.

Camilerin Kâbe’nin birer şubesi ve aynı zamanda İslam’ın aynası olduğunu ifade eden Müftü Koçak, camilerin herhangi bir ayrım yapmaksızın toplumun her kesimine hitap ettiğini vurguladı.

Camilerin birer eğitim ve öğretim yuvası olduğunu ve bu eğitim-öğretimin camilerde Hz. Peygamber’den bu zamana devam ettiğini dile getiren Koçak, camilerin, yaz aylarında yaz Kur'an kurslarıyla, diğer zamanlarda ise cami dersleri, vaaz ve hutbelerle âdeta bir üniversite görevi üstlendiğini söyledi.

Ziyarete katılan öğrenciler, İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğüne organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.

Ziyarete İlçe Müftüsü Kadir Koçak, Kur'an kursu öğreticileri ve Merkez Camii İmam Hatibi Enes Ovalı da eşlik etti.


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?