Kaybedeni olmayan yarışma

Diyanet İşleri Başkanlığınca 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla ülke genelinde lise öğrencilerine yönelik düzenlenen şiir okuma yarışmasının Amasya il finali yapıldı.

Diyanet Haber
Kaybedeni olmayan yarışma
banner77

Amasya Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmaya, il ve ilçelerde birinci olarak il finaline kalan öğrenciler katıldı.

Öğrenciler, Amasya İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu başkanlığında oluşturulan komisyonun karşısında, Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiirini en güzel şekilde okuyabilmek için mücadele etti.

Komisyonun değerlendirmeleri sonucunda Amasya Türk Telekom Proje İmam Hatip Lisesinden Zeynep Şevval Türk birinci, Merzifon İmam Hatip Lisesinden Emre Selçuk Doğan ikinci, Suluova Şehit H. Kabaklı Fen Lisesinden Sadegül Çulha üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrenciler ödüllendirilirken yarışmaya katılan tüm adaylara çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yarışmanın sonucunun açıklanmasının ardından öğrencilere hitap eden Müftü Abdulkadir Keşvelioğlu, “Bu yarışma kaybedeni olmayan, hepinizin kazançlı olduğu bir yarışmadır. Medeni cesaretinizi toplayarak ve ezberlenmesi oldukça zor olan bu şiiri ezberleyerek katılım sağladığınız için hepinize teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.” dedi.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER