banner261

banner250

Bölge birincisi Amasya’dan

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle ülke genelinde düzenlenen yarışmalarda bölge elemeleri devam ediyor.

Amasya Müftülüğü 29.06.2021, 21:18
Bölge birincisi Amasya’dan
© Diyanet Haber

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İllerde yapılan elemelerde birinci olan din görevlilerinin katılımıyla, bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda “Kadın Görevliler Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 2. Bölge Finali” gerçekleştirildi. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Giresun İl Müftülüğünün ev sahipliğinde çevrimiçi gerçekleştirilen yarışmaya; Samsun, Giresun, Ordu, Sinop, Amasya, Çorum, Tokat, Trabzon ve Rize’de birinci olan kadın din görevlileri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı koordinesinde oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmeleri sonucunda, Amasya birincisi olarak yarışmaya katılan Gümüşhacıköy Hanife Saygılı Kız Kur'an Kursu Öğreticisi Aysel Fettahoğlu bölge birincisi oldu. 

Bölge birincisi olarak 16 Eylül 2021 tarihinde Kırklareli’nde düzenlenecek Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Fettahoğlu’nu tebrik eden İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, finalde başarılar diledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?