banner203

banner250

“40 Ayette Peygamberimizi Öğreniyoruz” temalı yarışma

Amasya Taşova İlçe Müftülüğü, gençlik ve değerler eğitimi çalışmaları kapsamında “40 Ayette Peygamberimizi Öğreniyoruz” temalı yarışma düzenleyecek.

Amasya Müftülüğü 09.04.2019, 17:53
“40 Ayette Peygamberimizi Öğreniyoruz” temalı yarışma
© Diyanet Haber

Taşova İlçe Müftülüğü “Haydi Gençler Peygamberimizi Öğrenelim, 40 Ayette Peygamberimizi Öğreniyoruz” temalı liseler arası bilgi yarışması düzenleyecek.

Yarışmaya dair açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Harun Yılmaz şunları söyledi:

“Başkanlığımızın gençlere yönelik yürüttüğü faaliyetler kapsamında gençlerimizin millî ve manevi değerlerine katkıda bulunmak, gençlerimizi Kur’an okumaya ve anlamaya yönlendirmek, Kur’an’ın Peygamberimizi ve ahlakını nasıl tanıttığını öğretmek ve Peygamberimizin dinimizdeki önemini vurgulamak maksadıyla ilçemizde bulunan liseler öğrencileri arasında “40 Ayette Peygamberimizi Öğreniyoruz” temalı (ayet meali ezberleme) bilgi yarışması düzenliyoruz. Daha çok öğrencimize ulaşmak amacıyla yarışma iki aşamada gerçekleştirilecek. İlk aşamada okullar kendi içinde elemeler yapacak ve iki temsilci seçecekler. İkinci aşamada ise seçilen öğrenciler İlçe Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenecek finalde yarışacaklar. İlçe Müftülüğümüzce yarışmada dereceye giren öğrencilerden birinci olanlara yarım, ikinci olanlara çeyrek ve üçüncü olanlara gram altın hediye edeceğiz. Yarışmaya katılan diğer öğrencilerimize de mansiyon ödülü vereceğiz.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?