banner324

banner319

Ankara Müftülüğünde devir teslim töreni

banner265

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara İl Müftülüğü görevine atanan Hasan Çınar’a cübbesini giydirerek göreve başlattı.

Ali Erbaş 20.06.2022, 17:51
Ankara Müftülüğünde devir teslim töreni
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, daha önce Adana İl Müftüsü iken Ankara İl Müftüsü olarak atanan Dr. Hasan Çınar için düzenlenen cübbe giyme törenine katıldı.

Çınar’a cübbesini giydirerek göreve başlatan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, yeni görevinin kendisi ve Ankara için hayırlı olmasını temenni ederek başarılar diledi.

Eski Ankara İl Müftüsü Dr. Yusuf Doğan’a yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Erbaş, “Yusuf Hocamız, yüzümüzü ak eden, göğsümüzü kabartan bir müftülük dönemi geçirdi. Bundan sonraki hayatında kendisine sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz.” dedi.

Törene, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Şaban Kondi Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan ile Ankara ilçe müftüleri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (4)
Kadir 2 hafta önce
Keşke imam müezzin yada kkö özellikle kısacası tüm personel 4/5 yıl sürmeden değişiklik yapılsa
İrfan 2 hafta önce
Hocamıza yeni görevinde başarılar dileriz Rabbim mahcup etmesin.Rotasyon hicrettir.
Ünal karakaya 2 hafta önce
Birde camilerde imamlara değişiklik yapsanız çok iyi olur
06ankara 2 hafta önce
İmam ve muezzinlerede 4--5 yılda bir değişik camilerde görev yaptırma imkanı verilse idi yeni yer yeni heyecan olabilirdi....