banner250

banner246

Gençler huzurda buluştu

Ağrı İl Müftülüğünce her ay düzenlenen “Sabah Namazında Huzurda Buluşalım” programının Ocak ayı buluşması gerçekleştirildi.

Ağrı Müftülüğü 09.01.2020, 12:06
Gençler huzurda buluştu
© Diyanet Haber

Ağrı İl Müftülüğünce gençlere yönelik düzenlenen “Sabah Namazında Huzurda Buluşalım” programı kapsamında Ocak ayı buluşması düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, sabah namazını kıldıran İl Müftüsü Tandoğan Topçu, namazın ardından cemaate hitap etti.

İl Müftüsü Topçu şunları kaydetti:

“Allah Rasulü buyuruyor ki; ‘Cenazeyi şu üç şey takip eder; ailesi, malı ve ameli. Mevta kabre konduktan sonra ailesi ve malı geri döner. Mevta ile baş başa kalacak olan ise amelidir.’ O günde insana ne malı ne ailesi fayda verebilir. O gün insana fayda verecek husus selim bir kalptir. Selim bir kalp ise ancak ibadetle elde edilir. Selim kalp namaz kılarak, oruç tutarak, kötülüklerden uzak durarak, Allah’ın emirlerine uyarak, haramlardan ve kötü işlerden sakınarak olur. Zira Cenab-ı Hakk şöyle buyuruyor; ‘Dikkat edin kalplerin huzuru Allah’ı anmakla elde edilir.’ Cennet ve cehennem insana ayakkabı bağı kadar yakındır. İnsan Allah’ın emrettiği şeylere göre yaşayabilirse cennetliktir. Ama Allah’ın yasak ettiği şeylere göre yaşarsa cehennemliktir. Yüce Mevla bizleri cennet ehli üzere eylesin. Cehennem ehli olmaktan muhafaza buyursun.”

Sohbet sonrası yapılan duanın ardından cami cemaatine ve gençlere çorba ikram edildi.  

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (17)
Mehmet tikan 1 yıl önce
Çıktımı
Afet Ersal 1 yıl önce
Haç çıktımı
HalilŞükrüye As. 1 yıl önce
hac çıktımı
Şükran taşar 1 yıl önce
Hacim ciktimi
Hamid karabulut 1 yıl önce
Hac kurası çıktımı
Adem ucar 1 yıl önce
Hacı ciktimi
Ayse mercan 1 yıl önce
Hac ciktimi
bayram akkaya 1 yıl önce
Hac çıktımı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?