banner331

banner319

TDV gençlik sokak hayvanları için yem bıraktı

Adıyaman Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Adıyaman Şubesi gençlik gönüllüleri, sokak hayvanları için seferber oldu.

Adıyaman Müftülüğü 25.07.2022, 14:16
TDV gençlik sokak hayvanları için yem bıraktı
© DİHA

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Adıyaman Şubesi Kadın ve Gençlik Koordinatörlüğü gönüllüleri, sıcak geçen hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için yem ve mama bıraktı.

TDV gönüllülerinin iyilikte yarıştığını ifade eden Adıyaman İl Müftüsü ve TDV Adıyaman Şubesi Başkanı Mehmet Taştan, Adıyaman'da son yılların en sıcak mevsimi yaşanmakta ve bunaltıcı ve sıcak havalardan dolayı sokak hayvanlarının yem bulmakta sıkıntı yaşadığını ifade etti.

Müftü Taştan, "Görmez misin ki göklerde ve yerde olanlar, havada kanatlarını açarak süzülen kuşlar Allah’ı tesbih ederler. Hepsi duasını ve tesbihini bilmekte, Allah da onların bütün yaptıklarını bilmektedir.’ buyuran Allah, yerde ve gökte canlıların kendi dilleriyle O’nu tesbih ettiklerini haber vermektedir. Dinimiz İslam yeryüzündeki canlılara iyilik yapmayı, Yüce Allah’ın rahmetini kazanmak için bir vesile olarak görmüştür. Nitekim rahmet elçisi olan Peygamber Efendimiz ‘Ey Allah’ın Resulü! Bizim için hayvanlardan dolayı da sevap var mı?' sorusuna 'Her canlı sebebiyle sevap vardır.' buyurdu. Rahmet Peygamberi Efendimizin ümmeti olarak, sıcak hava şartlarından yem bulmakta zorlanan hayvanlara yiyecek veriyoruz. Diğer yardımlaşma faaliyetlerimizin yanında bizlere emanet olan canların korunması ve kollanmasına yönelik çalışmalarımız da artarak devam edecektir. Bu vesileyle Türkiye Diyanet vakfı Adıyaman Şubesi gönüllülerine teşekkür ediyorum." dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)