banner297

banner319

Çukurova Müftülüğünden engelliler için özel program

banner265

“Engelliler Haftası” münasebetiyle Çukurova Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından, 06 Aralık 2018 Perşembe günü öğle namazından önce Ramazanoğlu Camii'nde bir program düzenlendi.

Adana Müftülüğü 09.12.2018, 03:18
Çukurova Müftülüğünden engelliler için özel program
© Diyanet Haber

Program Görme engelli öğrencilerinin okuduğu kısa süreler, ezan ve ilahilerle başlandı.

Programda selamlama konuşması yapan Müftü Hüseyin Gün: ''Yaklaşık bir buçuk yıl önce Çukurova Müftülüğü tarafından oluşturulan “Engelliler Koordinatörlüğü”nün faaliyetlerinin, bir anlamda Peygamber Efendimiz (s.a.s.)’in önderliğinde ve örnekliğinde gerçekleştiğini ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanlığının işitme engellilere yönelik umre ödüllü bilgi yarışması düzenlediğini ifade eden Müftü Gül, Çukurova'dan bu yarışmada dereceye giren Kübra Gökbük’ün umreye gönderileceğinin müjdesini verdi. Müftü Gün, ilçe müftülüğünün bundan sonra da engellilere yönelik faaliyetlerinin artarak devam edeceğini belitti.

Ramazanoğlu Camii İmam Hatibi Doğan Alçı da öğrencilere caminin bölümlerinin tanıtımını yaptı.

Daha sonra öğrencilere caminin mihrabı, minberi, kürsüsü, Kur’an kursu ve müştemilatı hakkında işaret diliyle yapılan bilgilendirmede öğrencilere camilerin sosyal ve kültürel özellikleri anlatıldı.

Program sonunda katılımcılara, Kur'an kursu öğreticileri ve öğrencilerin hazırladığı ikramlar sunuldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)