banner203

banner250

Braille alfabesi ve işaret dili ile Kur’an tilaveti

Adana İl Müftülüğü tarafından ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla düzenlenen programda, görme ve işitme engelli Kur’an kurslarında eğitim alan öğrenciler, Braille alfabesi ve işaret dili ile Kur’an-ı Kerim tilaveti sundular.

Adana Müftülüğü 06.12.2019, 14:37
Braille alfabesi ve işaret dili ile Kur’an tilaveti
© Diyanet Haber

Adana İl MüftülüğüEngelliler Haftası’ dolayısıyla bir program düzenledi.

Programda, İl Müftülüğüne bağlı görme ve işitme engelli Kur’an kurslarında eğitim alan öğrenciler, Braille alfabesi ve işaret dili ile Kur’an-ı Kerim tilaveti sundular.

Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen program, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda görme ve engelli bireyler tarafından meal-i şerif okundu; ezgi, ilahi ve şiir dinletisi gerçekleştirildi.

Katılımcılara hitap eden Adana İl Müftüsü Hasan Çınar; “Dünya genelinde engelli vatandaşlarımız var. Türkiye’ye baktığımızda bu oran yüzde 14’e çıkıyor. Yapmış olduğumuz bu program, onların aile fertlerini de ilgilendiriyor. Hiç kimsenin bu konuya duyarsız kalması düşünülemez. Bununla ilgili üzerimize düşen vazifeyi yapmamız gerekiyor ve tabi ki içten ve samimi duygularla yapmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Program, yapılan duanın ardından fotoğraf çekimiyle tamamlandı.

Programa Adana İl Müftüsü Hasan Çınar, Adana İl Müftü Yardımcısı Ahmet Hilmi Yazar, ilçe müftüleri, din görevlileri ve engelli vatandaşlarla aileleri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?