Türkiye Diyanet Vakfı gönüllülerince hazırlanan yemek ve çeşitli ürünler, cami önünde kurulan stantlarda satışa sunuldu.

Gelirlerin Gazze'ye gönderileceği programda gazetecilere açıklama yapan İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık, Filistin'de ciddi bir dramın yaşandığını söyledi.

van-kermes-11

Gazze'de zulmün her türlüsünün işlendiğini belirten Şık, "Gazze'ye elimiz ulaşmıyor. Devletimiz en üst perdeden her türlü desteği sağlıyor ama biz de millet ve ümmet olarak bu acıyı hissettiğimizi, onlarla beraber olduğumuzu göstermek istiyoruz. Bu amaçla bir yardım kampanyası başlattık. Bunun yanında bir Gazze, Filistin bilinci inşa etmeye çalışıyoruz. Van bu konuda çok iyi. Büyük bir ilgi ve hassasiyet söz konusu." dedi.

van-kermes-33

Gürpınar

Öte yandan Gürpınar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Gürpınar Şubesi tarafından işgalci İsrail'in saldırılarından zarar gören Filistinlilere destek olmak amacıyla kermes düzenlendi.

Kent Meydanında kurulan stantlarda gönüllü Kur’an kursu öğreticilerin hazırladığı ev yemekleri satışa sunuldu.

van-kermes-44

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kermese Gürpınar Kaymakamı Yasin Erdem, Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, İlçe Müftüsü Abdullah Erkan Çok ve din görevlileri de destek oldu.

Editör: Ömer Ceylan