Ziyarette gençlik merkezlerinin önemine vurgu yapan Vali Dağlı, "Gençlerimiz ve çocuklarımızın ne olduğunu bilmediği mecralara kaymasını önlemek mecburiyetindeyiz. Bütün amacımız gençlerimizi hem ruhen hem de bedenen geleceğe daha iyi hazırlamak." dedi.

Vali Dağlı, daha sonra çocukların ve gençlerin yaptığı etkinliklere katılarak onlarla birlikte neşeli anlar yaşadı.

Vali Dağlı Diyanet Gençlikle 11

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte genç nesilleri tehdit eden farklı argümanların ortaya çıktığına dikkat çeken Vali Dağlı, "Onların ne olduğunu bilmediği mecralara kaymasını önlemek mecburiyetindeyiz. Bu anlamda gençler ve çocuklarımızın iyi vakit geçirecekleri spor alanları oluşturmakla yükümlüyüz. Sanat, müzik, resim ve buna benzer alanlarda kendilerini yetiştirecekleri alanlar sunmak zorundayız. Bu tür alanların olmaması durumunda çocuklarımız başkaca mecralara kayabilir. Çünkü hayat boşluk kabul etmez. Bu anlamda gençlik merkezlerimizin fonksiyonu son derece büyüktür. Çocuklarımız burada güzel vakit geçirecek, oyun oynayabilecekler. İsteyen öğrencilerimiz de kitap okuyabilecekler." diye konuştu.

Vali Dağlı Diyanet Gençlikle 33

Ziyarette Vali Dağlı’ya, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Naim Çetinkaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve Müftü Vekili Adem Aygül eşlik etti.